Kristīnes Kokorēvičas

mākslas darbu izstāde “Ar vieglu pieskārienu”.

 

Valodu, kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā jomas nedēļas ietvaros no 2021.gada 20.maija līdz 27.maijam Jelgavas pamatskolas “Valdeka” – attīstības centra aktu zālē bija skatāma Kristīnes Kokorēvičas mākslas darbu izstāde “Ar vieglu pieskārienu’’.

 

 

 

 

 

 

 

Kristīne zīmē no bērnības, praktiski no viena gadiņa. Jau no mazām dienām, mammas uzdevums bija sagādāt lapas, uz kurām zīmēt, krāsojamās grāmatiņas, krāsojamos zīmuļus. Kopā ar tēti tika veidoti dažādi mākslas darbi, tajā brīdī neapzināti trenējot sīko motoriku.

Skolā piedaloties vizuālās mākslas pulciņā, Kristīne sāka nopietnāk pievērsties zīmēšanai. Par ko liels paldies jāpasaka skolotājām Dacei Podniecei un Lienei Veģerei.

Kristīne iedvesmojas no nelieliem ceļojumiem pa Latviju.

Ļoti patīk izdomāt tēlus, pārveidojot tos. Mīļākie dzīvnieki ir kaķi.

Kristīnes mamma Rita

          Mana pirmā satikšanās ar Kristīni bija gandrīz pirms desmit gadiem, kad mazā meitene uzsāka skolas gaitas šajā skolā. Jau tad varēja pamanīt viņas talantu. Pirmajās klasēs vizuālās mākslas stundās centos dot šablonus, bet viņa tos izmantoja nelabprāt, jo pati prata zīmēt siluetus un tēlus.

Uz dažiem gadiem mūsu ceļi nedaudz šķīrās. Atgriežoties es biju ļoti priecīga atkal satiekot savu skolnieci, jo pa šiem gadiem Kristīne bija vēl vairāk attīstījusi savas radošās prasmes.

Kristīne ir ļoti radoša, talantīga un centīga skolniece. Viņa nekad nesaka – es nevaru. Pirms katra jauna darba viņa uzmanīgi noklausās uzdevuma nosacījumus, un tūlīt jau top skices un radošie vizuālās mākslas darbi, jo viņai vienmēr ir idejas, kā to attēlot.

Tikai sev raksturīgajā veidā Kristīne satver zīmuli vai otu, lai radītu savus krāsainos un dzīvespriecīgos darbus. Papīra lapai vai audeklam pieskaras ar īpašu maigumu un vieglumu. Liekas, ka ota un zīmulis glāsta audeklu vai papīra lapu, jo ota klausa katrai kustībai, katram pieskārienam. Tas ir brīnums, ar kādu vieglumu Kristīne rada savus darbus!

Tieši ar tādu vieglumu kā Kristīne rada savus darbiņus, tieši ar tādu vieglumu un gaišumu šie darbi “pieskaras” mums visiem. Tie neatstāj vienaldzīgus gan tos, kas pazīst Kristīni, gan tos, kas nepazīst. Tikai paši tuvākie sargeņģeļi ,vecāki, zina kādām ciešanām un sāpēm ir iets cauri, bet viņas radītie darbi ir pozitīvi, krāsaini, dzīvespriecīgi.

Jaunā māksliniece daudz laika velta radošām nodarbēm, idejas smeļoties interneta resursos un apkārtējā vidē. Īpaši mīļi ir kaķi – ģimenes mājas mīluļi, kuri vispirms ir sajusti, glaudot to pūkainos kažokus, bet pēc tam šīs sajūtas ir iemūžinātas ne vienā vien mākslas darbā. Kristīnei ir bijusi iespēja arī iepazīt un pieskarties mazajiem tīģerēniem. Šo emociju iespaidā tapuši “dižo kaķu” zīmējumi.

Kristīne ir iedvesmojusies arī no anime – Japānas animācijas. Tēli ir spilgti, izteiksmīgi, tajos ir redzamas emocijas, raksturs. Darbos ļoti izteiksmīgas ir acis.

Kristīnes vizuālās mākslas darbi ar izciliem panākumiem ir piedalījušies ļoti daudzos konkursos – Jelgavas pilsētā, Zemgales novadā, Latvijā, kā arī starptautiskos konkursos. Starptautiskajā vizuālās mākslas konkursā “Es dzīvoju pie jūras 2018” Kristīnes darbs ieguva atzinību. Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas projektā “Radi rotājot” Zemgales novadā vizuālas mākslas darbs “Kaķu rotāšana” ieguva II.pakāpi un tiesības pārstāvēt Jelgavas pamatskolu “Valdeka” – attīstības centru un Jelgavas pilsētu XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstādē Rīgā.

Lai veicas turpmākajos radošajos meklējumos! Kristīne, neapstājies un radi savus brīnišķīgos darbus, kuri ar patiesu vieglumu pieskaras mūsu acīm un sirdīm!

Vizuālās mākslas skolotāja Dace Podniece