“Dzejas vilnis” 2021

16. septembrī, saulei mijoties ar lietavām, tika aizvadītas tradicionālās Dzejas dienas, kuras šogad ienāca pilsētā ar vadmotīvu “Dzejas vilnī”.

Dzejas dienas jau sesto gadu ieskandināja velobrauciens “Dzejritenis”, piestājot pie četrām pilsētas bibliotēkām. Pie katras no tām bija klausāmi muzikāli un radoši priekšnesumi, pašsacerēti dzejoļi un dzejnieku Ivara Šteinberga, Lotes Vilmas Vītiņas, Marijas Luīzes Meļķes un Eduarda Aivara dzejas lasījumi.

Dzejritenis savas gaitas uzsāka pie Jelgavas Pilsētas bibliotēkas, tai sekoja pietura pie Miezītes bibliotēkas, Pārlielupes bibliotēkas un Bērnu un jauniešu bibliotēkas Zinītis. Par priekšnesumiem visās pieturās bija parūpējušies bērni un jaunieši no Jelgavas 4. sākumskolas, Jelgavas Tehnikuma, Jelgavas 5. vidusskolas, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, Jelgavas 4. vidusskolas, Jelgavas 6. vidusskolas, Jelgavas pamatskolas “Valdeka” – attīstības centra, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, Lazdiņas privātās pamatskolas “Punktiņš”, Jelgavas Centra pamatskolas un Jelgavas Mūzikas vidusskolas.

Jelgavas pamatskolas “Valdeka” – attīstības centru pārstāvēja 8. klases skolnieces –  Laura Mūrniece un Daniela Jankevica.

Dzejas vilnis ieplūda katrā no mums un pavēra jaunu skatu uz dzeju!