2022. gadā Karjeras nedēļa notieka no 17. līdz 21. oktobrim visā Latvijā. Šogad Karjeras nedēļa atzīmē savu desmitgadi un ar saukli “Uzņēmējspējas – tavas superspējas!” aicināja ikvienu, īpaši skolēnus, izzināt un attīstīt savas uzņēmējspējas.

Ceturtdien, 20. oktobrī, 2. klases un “Draugu” klases skolēni apmeklēja “Pārlielupes” bibliotēku (Loka maģistrālē 17), kur skatījās Ilzes Hakas adīto dārzeņu un sēņu izstādi “Rudens veltes”. Izstāde bija papildināta ar spēli “Atpazīsti augļus un dārzeņus”, kur bija attēlu kartītes un dārzeņu/augļu nosaukumi. Bibliotēkas vadītāja Aiga Volkova iepazīstināja bērnus arī ar grāmatu krājumu.

Savukārt, 21.oktobrī, vairākās klasēs klases stundas ietvaros, viesojās interesenti profesiju pārstāvji.

5.b. un 6.b klasē viesojās manikīra speciāliste.  Bērni uzzināja, kāpēc ir svarīgi kopt rokām ādu, kā arī kāpēc svarīgs ir parasts manikīrs, kāpēc vajag roku masāžu. Puišiem interesēja saruna par to, kā rūpēties par sevi. Tika lauzts stereotipos – zēni arī veic manikīru un tas ir normāli.

Pie 5. klases viesojās zemessargs un kopā ar bērniem ēda īstu rupjmaizi, daži to darīja pirmo reizi.

6.klasē viesojās “Pupuču” saimniece, bērni kopīgi gatavoja produkciju, aprēķināja vajadzīgo eļļas daudzumu, kuru nepieciešams pievienot pupām atbilstoši daudzumam un aprēķināja nepieciešamo sāls daudzumu, lai pagatavotu sāļās pupas. Bērni rēķināja matemātikas piemērus ar % un nodarbības vadītāja uzdeva jautājumus par matemātikas tēmu, lai bērni gūtu apstiprinājumu matemātisko zināšanu nepieciešamībai dažādās ikdienas un sadzīves situācijās.

Skolēni tikās ar gaisa kuģu apkalpošanas aģentu, uzzināja, kā notiek lidmašīnu novietošana lidmašīnu garāžā, kā lidostas teritorijā notiek bagāžas pārvietošana.

1., 2., 3.klases skolēni apmeklēja Jelgavas ugunsdzēsības depo un muzeju.

Bērni ar kustību un garīgās attīstības traucējumiem baudīja 4 balto Šveices aitu suņu mierpilno klātbūtni, ķemmēja tos, guva pozitīvas emocijas, neviltotu prieku.