“Rotā saule, rotā bite”

Nu jau otro gadu folkloras kopa “Valdeka” piedalījās folkloras kopu skatē 2019. gada 12. aprīlī.

Skate notika Zemgales novadā, Iecavā. Gada laikā bija jāizveido un jāapgūst individuālā programma septiņu minūšu garumā, programmā iekļaujot dažādu žanru priekšnesumus par tematu “Rotā saule, rotā bite”.    Šogad apguvām mūzikas instrumenta “dūceņa” spēlēšanu, kas atgādina bišu dūkšanu. Dažiem tas padevās lieliski, citiem vēl jāvingrinās, bet visiem patika darboties. Darba procesā apguvām arī vecvārdus “dore”, “aulis” u.c.

Mūsu programmā tika iekļauta šūpļa dziesma, “Čučiet, guliet, lāča bērni”, ko teicis Grīnberģis Zaļās muižas Zaļeniekos ar Strauberga pierakstīto melodiju kokles pavadījumā, tad saucamā dziesma no Iecavas, ko teicis Vulfs (Ūziņu Jēkabniekos) ar Daces Jansones melodiju no Iecavas ”Nāciet, ļaudis, skatīties” un latviešu tautas deja “Pirkstiņš” no Iecavas. Dziesmu sauca Daniela Jankevica no 5. klases un Kārlis Pētersons no 3. klases, un Nika Knuple no 1. klases. Priekšnesuma noslēgumā skolēni iesaistīja citu folkloras kopu dalībniekus dejā.

Pagājušajā gadā folkloras kopu skatē piedalījās 15 dalībnieki, bet šogad jau 22 dalībnieki.  Šogad ieguvām  2. pakāpi.

Noslēguma pasākums “Pulkā eimu, pulkā teku” notiks Iecavā 2019. gada 19., 20. maijā, tajā satiksies visu novadu folkloras kopas, lai svinētu svētkus un piedalītos dažādās radošajās darbnīcās. Noslēguma pasākumā jāprot 20 rotaļas un viena kopīgā dziesma, tādēļ vēl cītīgi mācāmies un atkārtojam jau apgūto.Paldies visiem par ieguldīto darbu! Lai mums kopā izdodas!

Natālija Freimane