2022. gada 3. martā mūsu skolas pedagogi un skolēni piedalījās attālinātā starptautiskā konferencē “Inovācijas un radošums neformālajās aktivitātēs” un starptautiskajā mūzikas un deju festivālā – konkursā “Gadalaiki 2022”

Pasākums vienoja dalībniekus no Turcijas, Spānijas, Latvijas un  Lietuvas.

Konferenci atklāja Šauļu “Dermė” skolas direktore Rūta Lanauskienė. Ar mākslinieciskiem priekšnesumiem konferences  dalībniekus sveica arī Šauļu „Dermė”  skolas deju kolektīvs “SPARNAI” (vadītāja Arnolda Kapačinskienė) un dziesmu studija “Gama” (vadītāja Vitālija Kučiene).

Konferencē  uzstājās un ar labās prakses piemēriem dalījās Šauļu „Dermė” skolas pedagogi. Neformālās izglītības nodaļas vadītāja Ieva Garbeniene un angļu valodas skolotāja Rasa Kavaliauskienė stāstīja par iespējām  Šauļu Dermes skolā.Savukārt deju un mūzikas skolotāja Arnolda Kapačinskienė dalījās ar inovatīvu un netradicionālu izglītības metožu izmantošanu mākslinieciskajā izteiksmē skolēniem ar  speciālām vajadzībām. Metodiķe, neformālās izglītības skolotāja Rasa Šukienė un tehnoloģiju skolotāja Irma Miniauskiene iepazīstināja ar radošās darbības ietekmi, paaugstinot skolēnu personīgās spējas, motivāciju radīt un pilnveidoties. Konferencē Justina Bičiušienė un Tomas Bišas akcentēja radošumu kā personības izaugsmes dzinējspēku, bet metodiķe Ilona Garalevičiene un  logopēde Violeta Valuntinaite  stāstīja par skolēnu ar speciālām vajadzībām radošuma attīstību neformālajā izglītībā, iesaistot starptautisko projektu brīvprātīgos.

Festivālā – konkursā “Gadalaiki 2022” piedalījās vairāk nekā 200 mūziķu un dejotāju no Stambulas, Sökes, Yalvaç, Valensijas, Balikesiras, Jelgavas, Rīgas, Jūrmalas, Klaipēdas, Panevēžas un Akmenes, Dabikines, Telšiem, Šauļiem.

Mūsu skolu šajā konkursā pārstāvēja 5. un 6. draugu klases skolēni: Aleksandra Brisa, Markuss Hohbergs, Namejs Kokins, Oskars Ķincis un Viktorija Ričika. Skolēni bija sagatavojuši priekšnesumu, kuru papildināja muzikāls pavadījums- “Jenka (Letka Jenkka, Letkiss)” by “The Function” from “1968”.

Lepojamies, jo mūsu skolas skolēni saņēma apbalvojumu par skaistāko dejas improvizāciju retro stilā. Paldies skolotājām Leldei Dombrovskai un Līgai Pērkonei par sadarbību, atbalstu un radošumu.

Katrs priekšnesums bija oriģināls un  radošs. Paldies par satikšanās prieku!

https://www.dermesm.lt/tarptautine-konferencija-inovacijos-ir-kurybiskumas-nefomalioje-veikloje/