2022.gada 8.aprīlī skolas aktu zālē pulcējāmies uz valodu, kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā metodiskās jomas nedēļas noslēguma pasākumu  – teātra dienu. Jomas nedēļas mērķis bija iestudēt pasakas dažādās valodās, sekmējot skolēnu valodu (latviešu, krievu, angļu valodas), kā arī  kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā lietpratību.

Skolēni ar interesi iestudēja pasakas, kā arī paši gatavoja sev maskas un dekorācijas. Vizuālās mākslas stundās visu klašu skolēni gatavoja dzīvnieku maskas no kartona, jo noslēguma pasākumā visiem vajadzēja ierasties maskās.

5.klases skolēni mūs iepazīstināja ar pasaku “Kukulītis” (krievu valodā), 6.klases skolēni – “Pasaku namiņš” (krievu valodā), 7. klases skolēni – “Zvēri un abru taisītājs” (latviešu valodā), 8.klases skolēni – “Vecīša cimdiņš” (angļu valodā), 9.klases skolēni – “Lapsa par pīļu ganu” (latviešu valodā). Skolēniem sagatavoties palīdzēja krievu valodas skolotāja Olga Sizoņenko, teātra mākslas skolotāja un direktores pienākumu izpildītāja Dace Ekša, latviešu valodas skolotāja Natālija Freimane, angļu valodas skolotāja Arnita Ķince, vizuālās mākslas skolotāja Dace Podniece un radošās klašu audzinātājas: Jolanta Ābelīte, Anita Vērdiņa, Maija Jasēviča, Ilvija Hodusa.

Visus aktierus vērtēja atbalstošā žūrija – skolotājas: Skaidrīte Čerevko, Līga Gutnika, Ilze Saulāja. Par labāko pasaku tēlu atveidotāju varēja nobalsot arī visi skatītāji.

Nomināciju “Labākais aktieris” ieguva: Ādams Gindra 5.klase, Rubens Danilovičs 6.klase, Markuss Česnausks 7.klase, Nora Vītola 8.klase, Nika Viktorija Masčinska un Timofejs Blūms 9.klase.

Ar pārliecinošu balsu vairākumu nomināciju “Skatītāju simpātija” ieguva Timofejs Blūms.

Par jautrām un aktīvām pauzēm starp izrādēm parūpējās dziedošā un atraktīvā latviešu valodas skolotāja Natālija Freimane, kura, ģērbusies latviešu tautas tērpā,  skandēja latviešu folkloras dziesmas, kā arī vīteroja un trallināja dažādu putnu balsīs. Mūzikas skolotājs Ingus Leilands rūpējās par muzikālo noformējumu.

Paldies visiem par dalību valodu, kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā metodiskās jomas nedēļā! Lai teātra dienā gūtās emocijas un jautrais garastāvoklis sniedz mums enerģiju ikdienas gaitās!