Vasaras atvērtā skola

“Kopā gudrāk, kopā labāk”

Šovasar Jelgavas pamatskolā “Valdeka” – attīstības centrā no 03.08.2020. līdz 14.08.2020. skolēniem no 1.klases līdz 4.klasei notika vasaras atvērtā skola “Kopā gudrāk, kopā labāk”.

Ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, vasaras atvērtā skola šogad tika organizēta citādi – 20 dalībnieki tika sadalīti četrās grupās : dzeltenā, sarkanā, zaļā un zilā grupā. Katrai grupai radošajās nodarbībās līdzdarbojās grupu audzinātāji, bet bērnus nodarbībās atbalstīja un palīdzēja  grupu asistenti. Bērni darbojās dažādās radošajās  nodarbībās: folkloras, vizuālās mākslas, datorikas, kokapstrādes un mūzikas, kā arī tematiskās nodarbībās -“Veselīgs dzīvesveids”,  “Peldi droši”- un devās pārgājienā uz koka skatu torni JelgavāPils salā.

Nodarbību  “Veselīgs dzīvesveids” vadīja Jelgavas sociālo lietu pārvaldes veselības aprūpes un veicināšanas nodaļas darbinieces Agita Dilāne un Sintija Birģele. Atvērtās vasaras skolas dalībnieki mācību multiplikācijas filmā uzzināja par “zobgraužiem” un atkārtoja zināšanas par zobu un mutes dobuma higiēnu.

Otrajā nodarbībā “Veselīgs dzīvesveids” bērni vingroja, spēlēja spēles un jautri pavadīja laiku skolas sporta laukumā.

Lielupes labā krasta pludmalē sertificētas glābējas un treneres vadībā bērni piedalījās nodarbībā “Peldi droši”, kur praktiskā veidā atgādināja un izglītoja par drošību uz ūdens un  iepazīstināja,

kā pareizi izvēlēties drošības vestes izmēru un to pareizi uzvilkt, lai peldes laikā nenoslīdētu.

Pārgājienā uz koka skatu torni JelgavāPils salā, bērni vēroja Lielupes palienas pļavā augošos savvaļas augus, dabu un Lielupi.

Pēdējā vasaras atvērtās skolas “Kopā gudrāk, kopā labāk” dienā bērni ar pedagogiem, grupu audzinātājiem un aprūpētājiem bija sagatavojuši koncertu, kurā bērni dziedāja un dejoja nometnes laikā apgūtās jaunās dejas, dziesmas un sitamo instrumentu spēli. Koncertu vēroja bērnu vecāki.

Par piedalīšanos vasaras skolā “Kopā jautrāk, kopā gudrāk!” dalībnieki saņēma apliecības.