MĀCĪBU EKSKURSIJA UZ SIA “TROJA”

UN KARA MUZEJU

2022./2023. mācību gads matemātikas un dabaszinātņu metodiskajai komisijai rit “Mežs – Latvijas bagātība” zīmē. Jau septembrī skolēni darbojās dabaszinātņu nedēļā, kuras ietvaros pētīja mežu dabā, iepazinās ar Jelgavas kokapstrādes uzņēmumu “ZAZA TIMBER” darbu, ciemojās LBTU Meža fakultāte un izzināja meža zemsedzi, kā arī pētīja koku un lapu daudzveidību.

Februāra beigās un marta sākumā 7.,7.b, 8. un 9.klašu skolēni devās matemātikas un dabaszinātņu metodiskās komisijas vadītājas, skolotājas Guntras Gulbes organizētajās mācību ekskursijās uz SIA “TROJA”, Rīgā. Uzņēmums dibināts 1992. gadā un šobrīd ir viens no vadošajiem saplākšņa pārstrādātājiem Eiropā. SIA “Troja” pamatdarbības veids ir standarta bērza saplākšņa apstrāde un piezāģēšana, kā arī augstākas pievienotās vērtības produktu ražošana, t. sk. šūpuļzirdziņi, biroja mēbeles, akustiskie paneļi, ceļa zīmes u. c. SIA “TROJA” nesavtīgi atbalsta Ukrainas valsti.

2022. gada 1. oktobrī uzņēmumam apritēja 30 gadi.

Uzņēmumā mūs laipni sagaidīja un ražošanas telpas izrādīja ražošanas plānošanas speciāliste Līga Mame un tirgvedības speciāliste Jana Muceniece.

Ekskursijas 2.daļā devāmies uz Kara muzeju, kur gida vadībā iepazināmies ar vēstures ekspozīcijām.

 

Māra Miķelsone