Informatīvi izglītojošs seminārs LLU IMI studentiem
2020. gada24. septembrī mūsu skolā nu jau otro gadu viesojās LLU IMI 2. kursa studenti studiju kursa “Speciālā pedagoģija” ietvaros.
Semināra laikā studentiem bija iespēja papildināt savas zināšanas par speciālās izglītības programmām un to īstenošanu, kā arī par iekļaujošās izglītības īstenošanas pamatprincipiem vispārizglītojošajās skolās. Tika pārrunāti jautājumi par nepieciešamo atbalstu skolēniem ar speciālām vajadzībām un to piemērošanu mācību procesā, kā arī pedagogu – vecāku – atbalsta speciālistu sadarbība.
Direktora vietniece metodiskajā darbā Līga Gutnika studentus iepazīstināja arī ar Jelgavas pamatskolas „Valdeka” – attīstības centra darbības virzieniem un pieredzi iekļaujošās izglītības īstenošanā.
Visa semināra laikā studenti uzdeva sevi interesējošus jautājumus un aktīvi iesaistījās diskusijās, daloties arī savā pieredzē.

Pieteikšanās konferencei: https://forms.gle/m68C4pMBcWi4o94z9
Mūsu skolas pedagogi dalās pieredzē ar kolēģiem
no Kedaiņiem (Lietuva) un Kokneses.
Šajā nedēļa mūsu skolā viesojās ciemiņi no Kedaiņu speciālās skolas un Kokneses pamatskolas attīstības centra. Folkloras pulciņa dalībnieki kopā ar skolotāju Inu Bromu sveica ciemiņus un iesaistījās kopīgās aktivitātēs.
Kolēģus uzrunāja skolas direktore Gunda Balode, kas arī iepazīstināja ar skolas izglītības procesa organizēšanu Jelgavas pamatskolā ”Valdeka”- attīstības centrā un pieredzi iekļaujošās izglītības īstenošanā. Direktores vietniece Līga Gutnika dalījās pieredzē par atbalsta pasākumu nodrošināšanu izglītojamajiem, vecākiem un citu izglītības iestāžu pedagogiem.
Turpmākajā dienas gaitā pedagogi devās vērot mācību stundas. Ciemiņi varēja piedalīties “Montesori” metodes nodarbībās, kuras vadīja Indra Graudiņa.
Kolēģiem bija iespēja vērot ārstnieciskās vingrošanas nodarbības, kuras vadīja skolotājas R. Brīvmane un S. Krūmiņa. Saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem par rehabilitācijas procesu skolā un vingrojumu kompleksu izstrādi.
Savukārt interaktīvi un radoši matemātikas stundas 8., 9.klasei vadīja skolotāja J. Kokina, un 2.klasei skolotāja I.Zariņa.
Pedagogiem no Lietuvas bija liela interese par mācību procesa plānošanu un organizēšanu izglītojamajiem ar speciālajām vajadzībām, vides pielāgošanu un metodiskajiem materiāliem.
Skolotāja Lelde Dombrovska demonstrēja kompetencēs balstītu mācību stundu “Draugu” klasē.
Noslēgumā pedagogiem bija iespēja iepazīties ar skolas vidi un piedalīties diskusijā par esošo situāciju un gaidāmajām pārmaiņām izglītības jomā.
Kolēģus no Lietuvas iepazīstinājām arī ar Jelgavu un pilsētas ievērojamākajiem apskates objektiem.
Pieredzes apmaiņas seminārs “Kompetenču pieeja izglītības procesā”
Kokneses pamatskolā – attīstības centrā
Mūsu skolas pedagogi 16. oktobrī piedalījās pieredzes apmaiņas seminārā “Kompetenču pieeja izglītības procesā” Kokneses pamatskolā – attīstības centrā.
Semināra laikā tika apmeklētas starpdisciplinārās stundas vairākos vecumposmos (dabaszinības un sports 2. klasē, bioloģija un angļu valoda 9. klasē), tika uzklausīta informācija par projektu, tā norisi un piedāvātajām iespējām. Kolēģi dalījās ar labās prakses piemēriem mācību procesa plānošanā un organizēšanā, pedagogu sadarbībā. Bija iespēja iepazīties arī ar projektā izstrādātajiem un aprobācijai nodotajiem mācību materiāliem.
Semināra noslēgumā tika diskutēts par kompetenču pieejas pozitīvajiem un negatīvajiem aspektiem iekļaujošajā izglītībā.



Metodiskā diena.



Informatīvi izglītojošs seminārs LLU IMI studentiem.

Viesi no Daugavpils informatīvi izglītojošā seminārā.

Konference Liepāja “Iekļaujošās izglītības sistēmas attīstības tendences reģionālajā kontekstā”

Konference ’’Bērncentrēta pieeja iekļaujošas izglītības īstenošanā’’

Pieredzes seminārs Jelgavas pilsētas skolu direktoriem „Sociāli emocionālo prasmju attīstīšana mācību procesā”
Jelgavas 1. internātpamatskolā- attīstības centrā 24.04.2019 norisinājās pieredzes seminārs Jelgavas pilsētas skolu direktoriem. Seminārā piedalījās Jelgavas skolu direktori un Jelgavas izglītības pārvaldes pārstāvji. Semināra tēmas:- Sociāli emocionālo prasmju attīstīšana Jelgavas 1. internātpamatskolā- attīstības centrā mācību procesā;
- Mācību un audzināšanas darbs skolā;
- Jelgavas 1. internātpamatskolas- attīstības centra darbības virzieni;
- Atklātās mācību stundas un nodarbības.
Pieredzes apmaiņas seminārs Jelgavas pilsētas skolu direktoru vietniekiem izglītības jomā.
Jelgavas 1. internātpamatskolā- attīstības centrā 26.03.2019. sadarbībā ar Jelgavas izglītības pārvaldi un Jelgavas 4. sākumskolu norisinājās pieredzes apmaiņas seminārs Jelgavas pilsētas skolu direktoru vietniekiem izglītības jomā. Semināra tēma – atbalsta sistēma individuālajā darbā ar izglītojamajiem. Jelgavas 1. internātpamatskola- attīstības centrs un Jelgavas 4. sākumskola dalījās savā pieredzē par to, kāds atbalsts izglītības iestādē tiek nodrošināts izglītojamajiem, kuriem ir dažādas speciālās vajadzības. Semināra mērķis paplašināt pieredzi un gūt jaunas atziņas darbam ar izglītojamiem, kuriem ir funkcionāli traucējumi, lai uzlabotu izglītības procesu. Semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar skolas darba specifiku un saņēma atbildes uz interesējošajiem jautājumiem. Semināra dalībnieki iepazinās ar skolas vidi.Informatīvi izglītojošs seminārs vecākiem – „Vecāku skoliņa”

- Vitamīns D organisma veselībai;
- Viedierīču ietekme uz izglītojamā augšanu un attīstību.
Seminārs – metodiskā diena Jelgavas un Ozolnieku novada pedagogiem Jelgavas 1. internātpamatskolas – attīstības centrā.
Sadarbībā ar Jelgavas novada izglītības pārvaldi 20. februārī mūsu skolā tika organizēts seminārs – metodiskā diena Jelgavas un Ozolnieku novada izglītības iestāžu atbalsta komandas pārstāvjiem. Seminārā piedalījās 23 dalībnieki no dažādām izglītības iestādēm.

- Jelgavas 1. internātpamatskolas- attīstības centra darbības virzieni, pieredze sekmīgas iekļaujošās izglītības īstenošanā;
- individuālie atbalsta pasākumi;
- atbalsta komandas sadarbība – skolotājs, skolēns, vecāks;
- Erasmus+ projekts “Katrs skolēns ir svarīgs- speciālā un iekļaujošā izglītība Eiropā”;
- labās prakses piemēri.





Mācību gada noslēguma seminārs!
2018. gada 13. jūnijā Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā notika mācību gada noslēguma seminārs Jelgavas pilsētas izglītības iestāžu pedagogiem. Seminārā piedalījās arī novada un citu pašvaldību izglītības iestāžu darbinieki.
Mācību gada noslēguma semināra galvenā tēma bija atskats uz šajā mācību gadā pilsētā paveikto ceļā uz kompetenču pieeju. Labajā praksē un pieredzē kompetenču pieejā dalījās pilsētas pilotiestādes- Jelgavas Valsts ģimnāzija un PII „Kamolītis”.
Vēlāk ikvienam semināra dalībniekam bija iespēja piedalīties kādā no meistarklasēm vai radošajām darbnīcām.
Arī mūsu skolas logopēde Anita Stāvause un izglītības metodiķe Ilze Šteinburga seminārā vadīja divas darbnīcas „Atbalsta pasākumi skolēniem mācību procesā”.
Radošās darbnīcas dalībnieki ne tikai uzklausīja un uzdeva jautājumus, bet arī paši aktīvi piedalījās diskusijā un dalījās savā pieredzē, kā īstenot atbalsta pasākumus ikdienas mācību darbā. Tika apspriesta mācību procesa organizācija izglītojamajiem ar mācīšanās traucējumiem, atgādņu veidošana, izmantošana, pielāgojumi pārbaudes darbos, piedāvāti praktiski uzdevumi.
Ieguvums katram no radošās darbnīcas dalībniekiem – papildināta pieredze, gūtas jaunas idejas, kuras izmantot savā turpmākajā darbā. Galvenā atziņa – šādas pieredzes apmaiņas un dalīšanās labajā praksē būtu nepieciešams organizēt daudz biežāk un regulāri visa mācību gada laikā.


Seminārs vispārizglītojošo skolu atbalsta komandu speciālistiem Jelgavas 1. internātpamatskolā- attīstības centrā.
- gada 23.martā VISC Speciālās izglītības nodaļa sadarbībā ar Jelgavas 1.internātpamatskolu – attīstības centru organizēja semināru vispārizglītojošo skolu atbalsta komandu speciālistiem.
Metodiskā diena
“Kvalitatīva izglītības procesa organizēšana izglītojamiem
ar speciālām vajadzībām”.
2017.gada 6.decembrī Jelgavas 1.internātpsmatskola-attīstības centrs organizēja metodisko dienu Tukuma internātpamatskolas pedagogiem. Direktore Gunda Balode stāstīja par Jelgavas 1.internātpsmatskolas- attīstības centra darbības virzieniem un atbalsta personāla sadarbību izglītojamo speciālo vajadzību nodrošināšanai. Direktora vietniece izglītības jomā Ginta Strode dalījās pieredzē par sekmīgas iekļaujošās izglītības īstenošanu skolā un atbalstu pasākumu nodrošināšanu . Skolotājiem no Tukuma bija iespēja vērot vairāku speciālo pedagogu un speciālā pedagoga, kas strādā ar Montesorī pedagoģijas metodēm un materiāliem vadītās stundas un iepazīties ar metodiskajiem materiāliem. Direktora vietniece metodiskajā darbā Līga Gutnika iepazīstināja viesus ar atbalsta pasākumu, semināru, kursu piedāvājumu citu izglītības iestāžu pedagogiem, izglītojamajiem un vecākiem. Metodiskās dienas noslēgumā abu skolu kolēģi diskutēja par iekļaujošās izglītības tendencēm Latvijā.Seminārs vecākiem – „Vecāku skoliņa”
“Ķermeņa posturālās muskulatūras nostiprināšanas un relaksācijas vingrojumi uz fitnesa bumbām”.
2017.gada 31. oktobra pēcpusdienā skolas fizioterapeite Linda Rimgaile tikās ar vecākiem, skolā jau par tradīciju kļuvušajā „Vecāku skoliņā”. Pasākuma pirmajā daļā fizioterapeite sniedza teorētiskas zināšanas. Semināra tēmas:- Pareiza stāja;
- Pareizas stājas veidošanās;
- Ķermeņa posturālā muskulatūra;
- Mugurkaula izmaiņas pie nepareizas stājas;
- Ieteikumi vecākiem;
- Līdzsvara un spēka trenēšana uz fitnesa bumbām;
- Fitnesa pielietojums ikdienā.
Starptautisks seminārs
„Iekļaujošās izglītības īstenošana Jelgavas 1. internātpamatskolā – attīstības centrā. Atbalsts izglītojamo kompeteņču attīstībā.”
- gada 20. oktobrī mūsu skolai bija iespēja uzņemt Baltkrievu kultūras un izglītības darbiniekus. Vairāk kā 30 delegācijas dalībnieki piedalījās seminārā, kurā guva zināšanas par iekļaujošās izglītības īstenošanu Jelgavas 1. internātpamatskolā – attīstības centrā. Ciemiņi guva pārliecību, ka liela loma ir interešu izglītībai skolēnu kompetenču pilnveidē. Viņi atzinīgi novērtēja, ka caur interešu izglītību tiek iepazīta latviešu un cittautu kultūra.
- Jelgavas 1. internātpamatskolas – attīstības centra darbības virzieni, pieredze sekmīgas iekļaujošās izglītības īstenošanā;
- atbalsta komanda, atbalsta pasākumi izglītojamo speciālo vajadzību nodrošināšanai;
- interešu izglītība.
Starptautisks seminārs
„Iekļaujošā izglītība Latvijā. Atbalsts izglītojamo kompeteņču attīstībā.”
2017.gada 19.septembrī skolā notika starptautisks seminārs, kurā piedalījās Ukrainas izglītības darbinieku delegācija. Semināra galvenais mērķis bija iepazīstināt kaimiņu valsts kolēģus ar iekļaujošās izglītības īstenošanu Latvijā. Semināra tēmas:- Jelgavas 1. internātpamatskolas – attīstības centra darbības virzieni, pieredze sekmīgas iekļaujošās izglītības īstenošanā;
- speciālās izglītības attīstības centrs – atbalsts izglītojamajiem, vecākiem un pedagogiem kvalitatīvas iekļaujošās izglītības īstenošanai;
- atbalsta pasākumi izglītojamo speciālo vajadzību nodrošināšanai;
- atbalsta komandas darba organizācija;
- atbalsts izglītojamo kompeteņču attīstībā.
Seminārs vecākiem – „Vecāku skoliņa”
- gada 15. septembra pēcpusdienā skolā notika informatīvi izglītojošs seminārs vecākiem. Semināru vadīja Jelgavas 1. internātpamatskolas – attīstības centra direktora vietniece metodiskajā darbā Līga Gutnika.
- Izglītojamie ar speciālajām vajadzībām izglītības procesā;
- Jelgavas 1. internātpamatskolas – attīstības centrs atbalsts izglītojamajiem, vecākiem;
- Jelgavas 1. internātpamatskolas – attīstības centra darbības virzieni;
- Atbalsta pasākumi izglītojamo speciālo vajadzību nodrošināšanai;
- Dažādi jautājumi.