“Uz bīnes jāprot grozīties”

  Ādolfa Alunāna muzejs piedāvā dažādas muzeja pedagoģiskās programmas, ar kuru palīdzību bērniem ir iespēja iejusties aktiera profesijā, ieraudzīt skatuves aizkulises, kā arī uzzināt par teātra pirmsākumiem un Ādolfa Alunāna devumu teātra izveidē un attīstībā.

Pedagoģiskās programmas ir izveidotas dažādām vecuma grupām, tādēļ 2019. gada 9. decembrī 8. klase tika pieteikta nodarbībai Ādolfa Alunāna muzejā. Nodarbība notika 2019. gada 11. decembrī, literatūras stundā.

Skolēniem bija iespēja iepazīties ar Ādolfa Alunāna muzeju, paša režisora, aktiera un teātra tēva biogrāfiju un ieguldījumu teātra mākslas attīstībā. Uzzinājām, ka vārds “bīne” ir “skatuve”, un šo vārdu izdomājis Ādolfs Alunāns. Visi ļoti uzmanīgi ieklausījās gida Mika Viļņa stāstā par muzeja tapšanu, telpas interjeru, kā arī Ādolfa Alunāna ģimeni.

Pēc muzeja apskates skolēni iejutās dzīvnieku tēlos un izspēlēja latviešu tautas pasaku “Vecīša cimdiņš” kā arī runāja lomās anekdotes. Katrs dalībnieks pats varēja izvēlēties piemērotu tērpu lomai, kuru piešķīra režisors Darians Galāņins.

Iesaku visiem, kuri nav bijuši muzejā, to apskatīt, jo muzejs ir tiešām jauks un tajā ir daudz skaistu lietu no senas pagātnes, arī atmosfēra ir mājīga un silta, turklāt gids ir ļoti aizrautīgs, ieinteresēts, laipns un zinošs.

Natālija Freimane