Ekskursija uz Svētes keramikas darbnīcu

projekta “Skolas soma “ ietvaros

Pašā vecā gada izskaņā – 2019.gada 18. decembrī, 8.klases skolēni projekta “Skolas soma” ietvaros kopā ar vizuālās mākslas skolotāju devās mācību ekskursijā uz Svētes keramikas darbnīcu. Amatniecības centrā, kas atrodas bijušās Svētes muižas teritorijā, organizē radošās darbnīcas. Darbnīcā var iegādāties jau gatavus keramikas izstrādājumus, gan veikt individuālos pasūtījumus.

Ekskursijas mērķis bija iepazīties ar seno podnieka amatu un pašiem iesaistīties radošajā darba procesā, izgatavojot savu krūzīti ar mežģīņu nospiedumiem vai rūķi – krājkasīti.

Darbnīcas mājīgajās telpās mūs sagaidīja keramiķe Madara Rubena. Uzvilkām priekšautu, uzrocījām piedurknes un darbs varēja sākties. Māls bija tik patīkams, ka visiem ļoti patika ar to strādāt. Keramiķe mums palīdzēja ar savu padomu, parādot, kā labāk izrullēt māla piku, kā veidot rakstu, kā veidot krūzītes malas, kā savienot detaļas, kā uztaisīt rūķim cepuri. Keramiķe mums stāstīja, kā šīs krūzītes pēc tam tiks žāvētas un apstrādātas, lai jau nākošā gada februārī katrs varētu turēt rokās savu radošo darbiņu gatavu lietošanai.

Pēc radošā darba dzērām piparmētru tēju no darbnīcā izgatavotām krūzītēm un ēdām pašu sarūpētos cepumus, izvērtējām paveikto. Gandrīz visi atzina, ka ļoti patika darboties ar mālu un veidot darbiņu sev vai kādam tuvam cilvēkam, gūstot jaunas zināšanas un prasmes.

Pārsvarā visi skolēni atzina, ka ļoti patika atmosfēra. Viena no skolniecēm vēlāk rakstīja: “Es šajā ekskursijā ieguvu daudz pozitīvas enerģijas un jaunu krūzīti.”

Ir tik patīkami radīt dāvanu sev vai kādam tuvam cilvēkam! Ļoti gaidīsim savas krūzītes, kad tās būs gatavas lietošanai! Ceram, ka tēja garšos tikpat labi kā darbnīcā un pielies mūs ar labestīgu siltumu!